Rozhledna Hradišťský vrch

Téměř 30 metrů vysoká rozhledna vyrostla na Hradišťském vrchu u Kaplice na Českokrumlovsku, v místě bývalého keltského opevnění. Turisté se mohou z vrcholu stavby rozhlížet na rakouské Alpy i vrchol Plechý.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno je první stezkou svého druhu v České republice a nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě včleněna do krajiny v okolí lipenského jezera a je unikátním doplněním Active Park Lipno. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit. Užijte si neopakovatelnou procházku korunami stromů a pokochejte se výhledem na krajinu šumavské přírody, na lipenské jezero a Novohradské hory. Stezka je dlouhá 675 metrů a kromě vyhlídky ze 40 metrů vysoké věže zde můžete zažít spoustu dobrodružných zážitků. Jsou zde tři zážitkové stanice s lanovými prvky, jež jsou umístěny ve výšce 24 metrů. Součástí stezky jsou i naučné didaktické prvky, jimiž si obohatíte a rozšíříte Vaše znalosti z oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. K cestě zpět dolů můžete využít jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže. Celá stezka je navíc bezbariérová, a je tak přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i vozíčkářům. 

Více informací o návštěvní době a vstupném na oficiálním webu  https://www.stezkakorunamistromu.cz/

Naučná stezka Olšina

Naučná stezka Olšina je turistickou trasou reálnými šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy. Její velká část vede po povalových chodnících, další úseky však musíte na ní zdolat reálným přírodním terénem. Trasa je konstruována tak, aby návštěvníkům umožnila reálný kontakt s málo známým přírodním bohatstvím Národní přírodní památky Olšina, Ptačí oblastí Boletice a chráněným územím soustavy Natura 2000. Pro tuto přírodní oblast je typické, že se zde podmínky výrazně mění vlivem ročních období i aktuálního počasí. S ohledem na charakter terénu se tak nejedná o bezproblémovou „procházku“ za každého počasí. Proto je třeba brát zřetel na aktuální podmínky, vlastní fyzickou kondici a samozřejmě zvolit vhodnou obuv a oblečení.

Vysoký kámen (Slepičí hory)

Zeptejte se někoho, kde leží Slepičí hory a v lepším případě bude přemýšlet, ve kterém státě by to mohlo být. V tom horším si bude myslet, že si z něj tropíte blázny. Přitom jde o lidový název Soběnovské vrchoviny, kopcovité krajiny s nejstaršími osadami jižních Čech a pozůstatky keltské kultury jihozápadně od Trhových Svinů, která byla roku 1995 vyhlášena za přírodní park.

Nejvyšší vrch se jmenuje Kohout (870 m n. m.), druhý nejvyšší se jmenuje sice Vysoký kámen (865 m n.m.), ale lidově se mu říká Slepice. Po červené značce můžete vystoupat na Slepici (Vysoký kámen). Její vrchol je typickou ukázkou zdejšího reliéfu, naleznete tu téměř skalní hradbu z jednotlivých skalisek. Lidově se jim říká Kuřata. Značka se mezi nimi proplétá jako bludištěm. Na některou ze skal si můžete vylézt, i když z nich výhled není. Najdete tu i dokonalou skalní mísu.